1. Úvod
Čo sú to dejiny? Dejiny, je tá časť obdobia, ktorá sa už stala. Je to život, ktorý ľudia žili pred nami. Či už niekoľko storočí, alebo iba desaťročí. Dejiny, mesta alebo nejakej veci, to je život. Život samostatný, jedinečný a neopakovateľný. Tento život môže byť krásny, šťastný, ale aj ňom sa nachádza zloba, krivda, nešťastie. Lebo tento život je spojený so životom mnohých ľudí. Dáva nám nahliadnuť do ľudskej lásky, múdrosti, trpezlivosti, ale aj do ľudskej hlúposti, naivnosti, hnevu a vraždenia. Jeden takýto život chcem sa aj ja pokúsiť odkryť. Živo jednej dediny, ktorý vo svete neznamená nič, ale keď sa pozrieme naň, vidíme, že je predsa životom ako ostatné. Budeme môcť sledovať začiatky, často neisté, a postupný vývoj až do dnešných čias. Odkryje nám udalosti, ktoré budú pre nás povzbudením. Iné varovaním pred padnutím do okov neprávosti.

Je to život, do ktorého patri aj môj život. Život dediny Proč, v ktorej žijem aj ja. Preto sú cennejšie pre mňa. Som rád, že môžem spoznať tieto dejiny aj prostredníctvom tejto práce. Nech sú povzbudením pre mňa v mojom nasledujúcom živote.


Zdroj:
DEJINY OBCE PROČ
SEMINÁRSKA PRÁCA ANDREJA SPIŠÁKA 1995

 

Obecný úrad Proč

Obecný úrad Proč
Proč 103
08214 Pušovce

E-mail: obec.proc@gmail.com

 

Banner

 

Obecné Oznamy

Obec Proč v súvislosti s prípravou referenda v roku 2023 zverejňuje elektronickú adresu na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie v obci Proč.

obec.proc@gmail.com

Reklama

Banner
Banner
Banner
Banner

Aktualizácia

Utorok 14 Máj 2024, 15:07